System odwróconej osmozy

Posted onCategoriesWarte polecenia

Woda pitna powinna być odpowiednio oczyszczona i dostosowana do spożycia. Czasem jednak może się zdarzyć, że w studniach przydomowych stan wody nie jest najlepszy. Nawet w sieciach wodociągowych, woda nie zawsze musi być czysta i pozbawiona drobnoustrojów. W celu zabezpieczenia się przed piciem zanieczyszczonej wody można zastosować filtry do wody, które można nabyć na stronie www.prostozkranu.pl – specjaliści w systemach uzdatniania wody.

Uzdatnianie wody

Popularne systemy uzdatniania wody wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy. Odwrócona osmoza jest systemem, który zyskuje coraz większą popularność. W wielu domach możemy znaleźć filtry do wody, właśnie z tym systemem. Pamiętajmy jednak, że cena takiego systemu nie jest najniższa. Jednak jest on dość wydajny, stąd też warto z niego korzystać.

Filtry, które wykorzystują odwróconą osmozę stosować można do uzdatnienia wody z dowolnego źródła. W domach jednorodzinnych bardzo często wykorzystuje się ten system do uzdatniania jedynie tej części wody, która przeznaczona jest do picia. Filtracja w opisywanym systemie jest wielostopniowa, co zwiększa jej efektywność. Według producentów filtrów z tym systemem, woda może zostać oczyszczona nawet w 99 procentach. Odwrócona osmoza jest zatem bardzo skuteczną metodą, jednak warto wiedzieć o jej ciemniejszej stronie.

Są zwolennicy, jak i przeciwnicy systemu odwróconej osmozy. Głównym argumentem przeciwników jest fakt, że woda oczyszczona z wykorzystaniem tego systemu, usuwa wszelkie składniki, które były w wodzie. Usuwa także minerały, które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Są jednak systemy osmozy, w których można zamontować mineralizator, który wzbogaci oczyszczoną wodę o niezbędne składniki odżywcze i minerały.

Czy montować system odwróconej osmozy?

Jeżeli woda w twoim domu jest zanieczyszczona, warto zamontować filtry do wody. Pamiętajmy jednak, że filtry opierające się o odwróconą osmozę są dość drogie i mało wydajne. Ich wydajność to mniej więcej 30l/dobę. Oczywiście są filtry o większej wydajności, jednak ich cena jest bardzo wysoka.

Jeżeli natomiast badania potwierdzą, że woda w domu jest czysta, to montowanie filtrów może nie być konieczne.