PROMIENNIKI IR W HALACH TENISOWYCH

Posted onCategoriesWieści z Infoboxu

Tenis to popularny w Polsce sport. Nic dziwnego, że wiele osób otwiera prywatne korty oraz hale, które służą również w czasie niepogody. Co jednak zrobić, jeśli mamy ochotę na mecz tenisa, a na zewnątrz zimno? Pomocne są promienniki IR.

EFEKTYWNE OGRZEWANIE HAL

Mówi się, że trudne warunki tylko motywują sportowców. Po co jednak, grać w chłodzie, jeśli można rozgrywać mecze w przyjemnej temperaturze? Ogrzewanie hali może wydawać się niezwykle drogą inwestycją. Okazuje się jednak, że nie zawsze. Wykorzystywanie parasoli grzewczych niekoniecznie zda tu egzamin. To dość niebezpieczne – piłka może uderzyć w urządzenie i je przewrócić. Do tego jeszcze nieprzyjemny zapach. Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne to ogromne koszty, ale też czas, który należy poświęcić na ogrzanie wnętrza. Są jeszcze głośne, ciepłe dmuchawy.

Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są promienniki podczerwieni. Pozwalają one na ogrzanie wybranego fragmentu hali, nie narażając jej właścicieli na duże koszty. Ciepło odczuwalne jest tuż po uruchomieniu promienników. Co ważne, nie muszą być włączone przez cały czas.

PROMIENNIKI IR  SĄ ŁATWE W OBSŁUDZE

Korzystanie z promienników podczerwieni nie dostarcza żadnych trudności. Odbywa się to tak, jak włączanie światła. Jeden włącznik, który pozwala również na wyłączenie reflektorów ciepła. Nie trzeba do tego żadnych specjalnych umiejętności, ani kwalifikacji. Profesjonaliści rozmieszczają promienniki tak, aby swoim zasięgiem obejmowały cały kort tenisowy. Co ciekawe, ogrzanie jednego boiska do temperatury około 15oC, wymaga zamontowania promienników o mocy sięgającej zaledwie 36kW.

MOBILNIE CZY NA STAŁE?

W ofercie wielu firm, w tym Irsystem, znajduje się wiele typów promienników. Wśród nich są promienniki podczerwieni mobilne, na statywach, które można przenosić w zależności od potrzeb. Znajdują się również te urządzanie, które montowane są przez ekipę na stałe. W tym przypadku, specjaliści dokonują pomiarów i przygotowują projekt rozmieszczenia lamp tak, aby dawały optymalne ciepło. Później zajmują się montażem reflektorów. Każdy z produktów jest odporny na działanie temperatury. Wykonywane są również z wysokiej jakości materiałów, które chronią zawartość obudowy przed uszkodzeniami.