Pierwsze zwierzątko w twoim domu

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Chyba nie łatwo byłoby znaleźć dziecko, które nie marzy o małym zwierzątku w domu. Mały kotek, szczeniaczek, szynszyla, a może chomik? Dzieci uwielbiają te słodkie, puszyste zwierzątka. Naszym zadaniem jako osób dorosłych jest pokazać i nauczyć dzieci, że zwierzątko w domu, to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki. Najważniejsza jest rozmowa, wytłumaczenie dziecku jakie będą jego zadania związane z nowym członkiem rodziny i nauczenie go wypełniania ich. Przemyślany zakup to już połowa sukcesu, dlatego przed zakupem dobrze byłoby sprawdzić ofertę sklepu zoologicznego on-line, abyśmy mieli świadomość kosztów jakie są związane z posiadaniem danego zwierzątka.

Jakie zwierzątko na początek?

SKLEP ZOOLOGICZNY ONLINENajpierw należałoby się zastanowić nad tym, czy ktoś z naszych domowników jest alergikiem. Jedną z częstszych alergii jest właśnie alergia na sierść kota, psa czy królika. Jednak, jeśli wszyscy w naszym domu są zdrowi, podjęcie decyzji nie będzie takie trudne. Wybór najczęściej pada na psa lub kota. Musimy tutaj pamiętać, że te zwierzęta należą do tych bardzo ruchliwych i towarzyskich, którym należy poświęcić naprawdę dużo uwagi. Jeśli szukamy zwierzątka bardziej stacjonarnego, które będziemy wypuszczali z klatki kilka razy dziennie, to lepszym pomysłem będzie szynszyla lub chomik.

Kiedy jednak okaże się, że ktoś w naszym domu jest alergikiem, możemy postawić na akwarium z rybkami, lub na hodowlę jaszczurek w terrarium. W zasadzie każdy internetowy sklep zoologiczny posiada w swej ofercie niezbędnik dla tych zwierzątek, więc nie musimy się obawiać, że nie będziemy mieli dostępu do pożywienia dla nich.

Czego potrzebujemy?

Oczywiście na początek potrzebujemy miejsca do spania, legowiska bądź klatki na mniejsze. zwierzątko. O ile nie będzie nam trudno podjąć decyzję, które akcesoria dla psów i kotów są nam potrzebne, o tyle w przypadku szynszyli czy jaszczurek dobrze byłoby zasięgnąć fachowej porady. Kolejnym ważnym krokiem jest zakup karmy czy pożywienia dostosowanego do wieku naszego pupila. Pamiętajmy, że dobre przygotowanie się na przyjęcie nowego członka w rodzinie, zaowocuje w późniejszym czasie i ułatwi mu adaptację w nowym miejscu.