Najlepsze atrakcje Korfu

Posted onCategoriesWarte polecenia, Wieści z Infoboxu

Korfu jest jedną z piękniejszych greckich wysp. Nawet w trakcie jesieni temperatury mogą na niej dochodzić nawet do 25 stopni w ciągu dnia. Odznacza się wyjątkowo zróżnicowanym terenem – od pięknych piaszczystych plaż, po naprawdę strome klify oraz piękne wzniesienia. Na Korfu warto więc zabrać ze sobą nie tylko bikini, ale również wygodne buty trekkingowe.

Największą atrakcją Korfu są niewątpliwie urokliwe plaże z bardzo czystym piaskiem [sprawdź więcej atrakcji na wyspie Korfu]. Jedną z nich jest plaża w miejscowości Agios Stefanos, rozciągająca się na szerokość prawie kilometra. Plaża w większości swojej długości znajduje się pod pięknym klifem. Skały są w większości zrobione z glinki, która ma w sobie wiele cennych minerałów. Wiele plaż ma w swojej ofercie nie tylko darmowe leżaki, ale również daje możliwość uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, rowerki wodne, czy narty wodne. Atrakcje Korfu to również wspaniałe wycieczki po wyspie Korfu z przewodnikiem. Można na nich zobaczyć piękne gaje oliwne, rozciągające się na całej wyspie, ale również poznać wiele ciekawych miejscowości. Prawdziwą wizytówką Korfu jest Cape Drastis – inaczej nazywany też Przylądkiem Drastis. To urokliwe miejsce po drodze do Sidari. Do niego prowadzi dość stroma góra i nie mniej strome zejście, jednak zarówno widok przylądka z góry, jak i pięknych klifów wokół rekompensuje wysiłek. Przylądek otoczony jest przez dwie wysepki i wygląda naprawdę niesamowicie. Oprócz klifów oraz przylądków, na Korfu nie zabraknie nam takich atrakcji jak choćby golf, korty tenisowe, czy piękne baseny, które znajdziemy praktycznie przy każdym ośrodku, a nawet restauracji. Można z nich korzystać za darmo po kupieniu czegoś do picia bądź jedzenia. Drogi na Korfu są strome, ale z góry można oglądać piękne widoki, a nawet przy dobrej widoczności zobaczyć góry Albanii.

Przewodnik po Korfu na pewno pomoże nam w wyborze idealnych miejsc dla nas. Atrakcje Korfu są bardzo zróżnicowane i idealne zarówno dla fanów plażowania jak i pieszych wycieczek.