Czym kierować się wybierając spotter blacharski?

Posted onCategoriesWieści z Infoboxu

Spottery blacharskie są stosowane w celu prostego, a przy tym sprawnego naprawienia karoserii samochodowej. Urządzenia te nazywane są także zgrzewarkami, a ich działanie opiera się na wyciąganiu wgnieceń przy pomocy wysokiej temperatury.

Aby wybrać adekwatnie należy wiedzieć nieco więcej

Aby dokonać odpowiedniego wyboru warto wprowadzić się w temat spotterów blacharskich. Pomimo, iż temat ten nie jest szczególnie obszerny, to jednak kryje za sobą kilka zagadnień, w kwestii których warto być po prostu chociaż trochę zaznajomionym.

Za pomocą spottera blacharskiego możemy powierzchownie naprawić głównie takie elementy karoserii jak maska, dach czy drzwi. Jest to urządzenie transformatorowe lub inwertorowe, które zalicza się do jednego z rodzajów zgrzewarki oporowej. Jedną z największych, a nawet największą zaletą spottera jest to, że przy wyborze właściwych parametrów technicznych możemy uniknąć odkształceń termicznych blachy, a także jej przegrzania.

Spottery blacharskie klasyfikuje się do dwóch grup

  • Basic – Ten typ zazwyczaj jest zasilany napięciem 230V i nadaje się z reguły do niewielkich warsztatów blacharskich i lakierniczych, gdzie przeprowadza się pierwszoplanowo nieskomplikowane naprawy, ponieważ spottery basic posiadają niewielkie wyposażenie robocze.
  • Combi – Typ ten natomiast przystosowany jest do ciągłej pracy oraz ma znacznie lepsze parametry niż modele, z grupy basic, na skutek czego nadają się do bardziej skomplikowanych operacji.

Czym konkretnie kierować się wybierając spotter?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na moc, ze względu na panujące przekonanie, iż im mocniejszą zgrzewkę wybierzemy, tym lepiej, ponieważ dzięki temu czas wykonywania danej pracy będzie zauważalnie krótszy. Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób sterowany jest spotter. Urządzenia z mikroprocesorem są zazwyczaj szczególnie rekomendowane, ponieważ dają nam możliwość zachowania dużej precyzji podczas naprawy karoserii.

Ważne też, aby zwrócić uwagę na akcesoria dołączone do zestawu oraz dodatkowe wyposażenie, w zależności od tego jak funkcjonalnego sprzętu potrzebujemy.

Najistotniejszym natomiast punktem jest dostęp do szerokiej oferty wraz ze wsparciem telefonicznym dla klienta, tak jak np. w tym przypadku: https://allweld.pl/spottery-zgrzewarki

Mając przed sobą rozbudowaną ofertę oraz możliwość pomocy dotyczącej niezrozumiałych kwestii lub zwykłego doradztwa otrzymujemy największą szansę na to, iż dokonamy zadowalającego nas wyboru.